En son beş ankarada gezilecek yerler Kentsel haber

Ankara Kalesi’nin sadece yaklaşanında olan Anadolu Medeniyetleri Müzesi, arkeoloji sahaında dünyanın en önemli müzelerinden biri.

Özellikle İstanbul’da evetşayanlar Ankara’yı disiplincı bir yükümlü kenti olarak görürler. Ancak Ankara köklü tarihi ve canlı şehir ömürıyla görülmeye boy bos bir şehir.

Kalenin mideindeki Pirinç Han, mutlaka görmeniz gereken strüktürlar ortada. Kaledeki restoranlarda alımlı çalımlı bir rahatşam yiyecekği bile yiyebilirsiniz.

Agustus Tapınağı’nın bitişiğinde mevki yer Hacı Alay Camii 1427 senesinde yapılmış. Ancak caminin bugünkü fonsü balaban ölçüde 17.

Müzede çeşitli uran ürünlerinin ilk örnekleri sergilenmekte. Müzenin alan aldığı Çengelhan’ın avlusunda aynı zamanda Vehbi Koç’un ticaret yaşantıına atıldığı dükkân bulunmakta.

Atatürk Bulvarı üzerinden yapacağınız takribî 20 dakikalık bir yürüyüşle Kavaklıdere’ye varabilirsiniz. Bu yürüyüş sırasında Türkiye Makro Budun Meclisi ve birçok ülkenin büyükelçiliklerini görmeniz mümkün.

Bahçelievler sakin Bu linki tıklayın bir semt. Semtin yerleşik nüfusunun önemli bir kısmınü çkızılışanlar, öğrenciler ve emekliler oluşturuyor.

Ankara gezilecek yerler sıralamasında cumhuriyet altını dönemine mazi dönelim. Bu dönemin en önemli mimarilarından olan I. TBMM binası bugün Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak görev veriyor.

Atakule Ankara’nın ilk tuzakışdoneş merkezi. Yeni aldatmaışveriş merkezlerinin açılmasıyla omuz omuza giderek popülaritesini yitirmiş. Son zamanlarda da yüce bir tecdit çkırmızıışması meydana getirilen Atakule’nin ne çağ açılacağı hâlâ belli değil.

şayet siz bile Ankara’nın berenarı katıcı bir görev bulunduğunu düşünüyorsanız, gelin bu önyargılarınızı bir kenara bırakın ve sizin için hazırladığımız Ankara gezilecek yerler listemize bir görüş atın.

Ama siz Ankara’evet gittiğinizde gene bile bir iş. Belki bu makaleyı okuduğunuz vakit, mimarinın restorasyon çhileışmaları bitmiş evet.

Arjantin Caddesi, Kavaklıdere bölgesindeki bir özge önemli çekim noktası. şatafatlı restoran ve zevk yerlerinin başüstüneğu Arjantin Caddesi, çağü sonlandırmak bâtınin sağlıklı bir kanunlar olur. 

Fakat hafta sonları öğrencilerin ve kentin çabucak vürutmekte olan batı yakasındaki sakinlerinin akınıyla Bahçelievler cümbüşlü bir görünüm kazanıyor.

Parka giderken çıkmaz vandözlarından meşhur Ankara simidi almayı ihmal etmeyin. Zira Ankaralılar kadar Kuğyüce Otopark’ın kuğuları da bu simide erkekılıyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En son beş ankarada gezilecek yerler Kentsel haber”

Leave a Reply

Gravatar